Darujte vajíčka - darujte život

Dobrý den.

Velmi si vážíme Vašeho zájmu o darování vajíček (oocytů). Budeme velmi rádi, zvolíte-li naše pracoviště. Darování vajíček je v ČR plně legální léčebnou metodou, podmínkou je oboustranný závazek anonymity."Nově od 15.9. 2017 nabízí naše centrum každé dárkyni navíc i dárkový poukaz na služby wellness hotelu Kings Court v Praze."

V případě zájmu prosím volejte +420 778 717 528.Kriteria pro volbu dárkyně na našem pracovišti:

- věk do 35 let, plnoletost

- dobrý zdravotní stav,

- zdravotní pojištění v ČR

- vzhled a inteligence nevybočující výrazně v negativním směru z rámce populační normy,

- není vhodná výrazná nadváha

- negativní test na HIV, virovou hepatitidu B a C a syphilis (vyšetření zajistíme)

- normální genetický nález (vyšetření zajistíme)

- zavedené nitroděložní tělísko (i hormonální) nebrání možnosti darování a nemusí být vyjmuto.

 

Průběh darování

Dárkyně je nejprve vyšetřena a kompletně poučena, podepisuje souhlas s darováním, především závazek anonymity. Následně dárkyně absolvuje genetické vyšetření (nebylo-li již provedeno dříve) a krevní testy (viz výše). Jsou-li výsledky v normě (výsledek je známý cca za 4 týdny), plánujeme synchronizaci (sladění) cyklu s příjemkyní vajíček a zahájení hormonální stimulace vaječníků.

Stimulace vaječníků spočívá v injekční aplikaci hormonů (cca 10 – 14 dní). Tenké podkožní injekce si může dárkyně aplikovat sama. Reakci na stimulaci sledujeme ultrazvukovým vyšetřením (cca 1-3 kontroly).

Vajíčka se získávají z vaječníků transvaginální (přes poševní stěnu) punkční jehlou pod kontrolou ultrazvuku v krátké celkové anestézii.

Po výkonu přibližně za 2 hodiny jde dárkyně s doprovodem domů a doporučujeme 24 hodinový klidový režim.

Rizika odběru vajíček sice existují, ale jsou velmi malá. Jde zejména o nadměrnou reakci vaječníků, tzv. hyperstimulační syndrom. U dárkyň, vzhledem k tomu, že embrya nezavádíme zpět do dělohy, tedy nedochází k otěhotnění, je toto riziko výrazně nižší než u žen, které podstupují léčbu v rámci IVF programu za účelem dosažení gravidity. Existuje i teoretické riziko poranění při odběru vajíček nebo následného zánětu, je však velmi malé.

 

Náhrada ušlých zisků a vynaložených nákladů

Po stránce finanční, s ohledem na platný zákon, přísluší dárkyni náhrada ušlých zisků a vynaložených nákladů. Tato částka je cca 25 000.

 

Objednání

Máte-li zájem, objednejte se, prosím, k MUDr. Danielu Alexanderovi nebo MUDr. Janu Šulcovi na zcela nezávazný pohovor. Lékaři s Vámi vše podrobně proberou.

Objednání je na tel. 778 717 528 nebo 257 212 516-18 . Při objednávání prosím uveďte, že chcete konzultovat případné darování vajíček. Pokud si schůzku u nás dohodnete a nemůžete přijít, prosíme o včasné zrušení termínu. Vaši plánovanou návštěvu si Vám dovolíme připomenout předem krátkou textovou zprávou.

 
V případě jakkýchkoliv dalších dotazů neváhejte a napište na:  koordinatorka@gest.cz

 S pozdravem

Jana Procházková a Monika Nejedlá  

koordinátorky programu darování vajíček


Poučení, prohlášení a souhlas dárkyně vajíček

ke stažení ve formátu PDF